Wodoszczelne i zabezpieczone szamba z betonu

Ogromną zaletą zakupu szamba betonowego jest to, że takie zbiorniki są naprawdę tanie. Okazuje się nawet, że mogą być dwa razy tańsze niż zbiorniki wykonane z plastiku. Poza gwarancją niskiej ceny producenci mają do zaoferowania także coś innego, a mianowicie prawidłowy sposób montażu.

Specjalne zbrojenia zewnętrzne dla szamb betonowych

zbiornik na szamboKomuś może wydawać się to oczywiste. Wcale tak jednak nie jest! Trzeba pamiętać o tym, że taki zbiornik ważny kilka, kilkanaście ton wraz z włazem, w związku z czym montaż nie należy do najłatwiejszych zadań. Potrzeba do tego odpowiedniego sprzętu – samochodu ciężarowego i pojazdu posiadającego ramię hydrauliczne, które da radę podnieść zbiornik, a następnie osadzić go w gruncie. Kolejną zaletą stosowania zbiornika z betonu jest jakość materiału. Producenci bardzo często stawiają na wysokiej jakości beton. Beton pochodzi od najlepszych europejskich producentów. Taki zbiornik na szambo pokrywany jest dodatkowo od zewnątrz środkami chemicznymi, które zapewniają mu wodoszczelność. Na pewno w zbiornikach bardzo ważne jest też to, żeby były zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu specjalnego zbrojenia. Warto wybierać producentów, którzy oferują na swoje usługi kilka lat gwarancji. Standardowo klienci mogą zazwyczaj liczyć na 3 lata gwarancji. W cenie szamba betonowego zawarty jest najczęściej nie tylko sam zakup zbiornika, ale również jego transport oraz montaż.

Wbrew pozorom ceny nie są wygórowane. W ofertach znaleźć można również zbiorniki wykonywane z plastiku, ale te cechuje już znacznie wyższa cena. W związku z tym klienci chętniej decydują się na zakup szamba betonowego, jeśli tylko mają na tyle duża posesję, by mogły na nią wjechać duże samochodu potrzebne do montażu zbiornika.