Włoski czyli język przydatny nie tylko we Włoszech

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem nauki języka obcego jest wyjazd do kraju, w którym używa się tego języka na co dzień. Jeśli chodzi o języki europejskie, nie ma tutaj żadnych problemów – obecnie wiele szkół językowych ma w swojej ofercie kursy językowe prowadzone w innych krajach.

Nauka języka włoskiego na kursach zagranicznych

kursy włoskiego we włoszechPrzykładowo – jeśli ktoś chce się nauczyć języka włoskiego, wystarczy, że wybierze się na kurs językowy do Włoch. Nie trzeba załatwiać tego ze szkołami językowymi znajdującymi się we Włoszech. Polskie szkoły językowe bardzo często współpracują ze szkołami zagranicznymi, więc umożliwiają wyjazd na wymianę. Zajęcia będą odbywać się we włoskiej szkole językowej – co więcej, będą prowadzone przez native speakerów, czyli osoby, które posługują się językiem włoskim od urodzenia, na co dzień (jest to dla nich język ojczysty). Takie kursy włoskiego we włoszech cieszą się coraz większą popularnością. Sam język włoski budzi znacznie większe zainteresowanie wśród Polaków. Włochy to kraj, do którego Polacy chętnie wyjeżdżają na wakacje, ale przecież język włoski przyda się nie tylko w tej sytuacji. Niektórzy wyjeżdżają do pracy do Włoch, gdzie znajomość tego języka jest wymagana. Wbrew pozorom język włoski używany jest nie tylko we Włoszech. Jest to język urzędowy w takich krajach jak: San Marino, Watykan, Szwajcaria, a także na Istrii (która należy do Słowenii i Chorwacji!).

Poza tym w języku włoskim można porozumiewać się nawet we Francji (zwłaszcza na Korsyce). Języka włoskiego używają również mieszkańcy Malty. W byłych koloniach włoskich także przyda się ten język. Mowa o takich krajach jak Albania, Erytrea, Etiopia, Somalia, Libia. Szacuje się, że aż 125 milionów ludzi posługuje się językiem włoskim. Jest to język, który należy do rodziny języków romańskich.