Selektywna fototermoliza czyli metoda depilacji

Każdy kto ma już dość regularnego golenia, a przy tym podrażniania swojej skóry wieloma metodami, powinien zastanowić się nad nowoczesną metodą usuwania owłosienia. Mowa o depilacji laserowej, która obecnie stosowana jest w wielu salonach kosmetycznych.

Od czego zależy liczba zabiegów depilacji?

depilacja laserowa WrocławDo takiej depilacji wykorzystuje się bardzo często laser IPL, czyli taki, który emituje silne wiązki światła. W porównaniu z tradycyjną depilacją, metoda IPL oczywiście wygrywa. Wynika to z faktu, że jest to metoda praktycznie bezbolesna, ale również dająca długotrwałe rezultaty, a przecież na tym najbardziej zależy klientom. Wiązka światła działa na mieszki włosowe. To właśnie z nich wyrastają nowe włosy. W mieszkach włosowych znajduje się największe skupisko melaniny, czyli barwnika. Melanina bardzo dobrze pochłania światła, z racji tego że jest to barwnik ciemny. Taka depilacja laserowa Wrocław z pewnością spełni oczekiwania niejednego klienta. Dzięki IPL światło pochłaniane jest przez mieszek włosowy, a nie przez otaczającą skórę. Jest to więc zabieg całkowicie bezpieczny. Zasada działania takiej depilacji nazywana jest selektywną fototermolizą – właśnie dlatego, że wiązka światła dociera do mieszków włosowych z melaniną. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeden zabieg zazwyczaj nie wystarcza, by pozbyć się wszystkich włosków. Konieczne jest zastosowanie kilku zabiegów. Dokładna liczba zabiegów uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim bardzo ważny jest fototyp skóry.

Do tego dochodzą jeszcze właściwości samych włosów, wiek, płeć, a nawet profil hormonalny klienta. Czas trwania zabiegu zależy od tego, jak duża powierzchnia ciała poddawana jest depilacji. Jeśli chodzi o przerwy między kolejnymi zabiegami, to powinny one wynosić około 4 tygodni. Rezultaty widać już po pierwszym zabiegu.