Ogrzewanie piecem elektrycznym

 

Jeżeli decydujemy się na ogrzewanie pomieszczeń urządzeniami zasilanym energią elektryczną, powinniśmy wybrać rozwiązanie techniczne, które pozwoli na efektywne i oszczędne utrzymywanie stałej temperatury. Rozsądnym wyborem będzie urządzenie, które pozwala na zużycie możliwie małej ilości prądu.

Piece akumulacyjne i ich zalety

piec akumulacyjnyJeżeli z różnych przyczyn nie możemy wybrać systemu ogrzewania bazującego na spalaniu drewna, węgla czy też oleju opałowego, jedynym rozwiązaniem są piece elektryczne. Należy pamiętać, że urządzenia grzewcze zasilane energią elektryczną są najdroższe w utrzymaniu. Z tego powodu powinniśmy wybrać sprzęt możliwie wydajny i jednocześnie energooszczędny. Dobrym rozwiązaniem, łączącym obie te cechy, wydaje się być piec akumulacyjny. Od typowych, prostych w budowie grzejników elektrycznych różni się wieloma parametrami. Przede wszystkim, nie pracuje w sposób ciągły, co zdecydowanie pomaga w obniżeniu rachunków za prąd. Dzięki zainstalowanemu termostatowi nagrzewa powietrze w pomieszczeniu do żądanej temperatury i następnie się wyłącza, a zakumulowane ciepło może oddawać także nie będąc zasilanym z sieci. Piece akumulacyjne dynamiczne są wyposażone ponadto w wentylatory regulujące ilość uwalnianego ciepła poprzez zmianę prędkości obrotów. Mają też funkcję mieszania powietrza ciepłego z zimnym, przez co w wypadku uruchomienia po dłuższym przestoju nie wydmuchują do pomieszczenia zbyt dużej ilości gorącego powietrza.

Jako główne lub dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych piece akumulacyjne sprawdzają się bardzo dobrze. Inwestycja w urządzenie sprawdzonej marki pozwoli na oszczędne ogrzewanie domu, mogące być dobrą alternatywą dla tradycyjnych pieców. Prostota instalacji i użytkowania sprawia, iż znajdują zastosowanie w wielu domach.