Letnia wycieczka do Zakopanego

Przeważnie w góry z moim chłopakiem jeździmy zimą, kiedy jest środek sezonu narciarskiego. Najbardziej lubimy polskie góry i mamy do nich wielki sentyment. Dlatego też może dlatego w wakacje letnie też pojechaliśmy w góry, bo znaleźliśmy naprawdę korzystny kupon na tani nocleg w Zakopanem na siedem dni.

Wycieczki rowerowe towarzyszyły nam przez cały wyjazd

wynajem rowerów - ZakopaneLatem góry świetnie nadają się do tego by po nich wędrować i podziwiać piękne widoki i obcować z naturą. Oczywiście codziennie wyruszaliśmy na wycieczki w góry, ale nie było to nasze jedyne zajęcie. Okazało się, że latem bardzo popularne jest wynajem rowerów – Zakopane miało naprawdę sporo miejsc gdzie bez problemu można było wynająć rower i ruszyć na zwiedzanie okolicy na tym dwuśladowcu. Wypożyczenie roweru jest bardzo proste, chociaż oczywiście istnieją pewne reguły, których trzeba przestrzegać. W miejscu gdzie my wypożyczaliśmy rowery były one dość rygorystyczne, ale z drugiej strony sprzęt jaki wypożyczaliśmy był naprawdę wysokiej jakości i widać było, że są to drogie rowery, a więc rozumiem, że ich właściciel musiał mieć odpowiednie zabezpieczenie. Nasze wycieczki najczęściej były bardzo proste i spokojne, ale zdarzyło nam się ze trzy razy wjechać na taką trasę, że musiałam włożyć duży wysiłek w to by utrzymać odpowiednie tempo jazdy. Wjeżdżanie pod górę bywało naprawdę trudne, ale ja lubię takie wyzwania.

Ten tygodniowy wypad w góry był naprawdę super. Zdecydowanie różnił się on od tego jak wygląda nasz typowy wyjazd w góry, bo tym razem wszystko było o wiele spokojniejsze i każdy dzień nie był aż tak intensywny jak zawsze. Bardzo podobała mi się taka odskocznia w czasie której mogłam niesamowicie wypocząć. Wycieczki rowerowe były najlepsze, a więc wynajem rowerów było naszą najlepszą decyzją.