Krajowy i międzynarodowy transport zwłok

Kiedy ktoś bliski umiera w szpitalu, zwłoki od razu przewożone są do zakładu pogrzebowego, w którym znajduje się chłodnia. Trochę inaczej wygląda to, gdy ktoś umiera w domu lub na ulicy. Wtedy konieczne jest wezwanie karetki pogotowia wraz z lekarzem.

Zakłady oferujące transport zwłok specjalnymi karawanami

zakład pogrzebowy z KrakowaDopiero kiedy lekarz stwierdzi zgon danej osoby, to można skontaktować się z zakładem pogrzebowym, który przyjedzie po odbiór zwłok. Praktycznie każdy zakład świadczy usługi transportowe. Nie chodzi tutaj jednak tylko o transportowanie zwłok z miejsca śmierci do chłodni. Zdarza się przecież, że bliska osoba umiera poza granicami kraju, a rodzinie bardzo zależy na tym, by sprowadzić zwłoki do Polski np. do rodzinnej miejscowości. Takimi sprawami również zajmie się zakład pogrzebowy z Krakowa, jeśli tylko ma w swojej ofercie usługi transportu krajowego i międzynarodowego. Jeśli chodzi o sam transport, to wiadomo, że potrzebne są do tego specjalne pojazdy. W zakładach pogrzebowych znajdują się karawany, które posiadają dodatkowo część chłodniczą. Chodzi to, by zwłoki przez cały czas były schłodzone w trakcie przejazdu. Wiadomo zaś, że taki transport może trwać nawet kilkanaście godzin. Niemożliwe byłoby przewiezienie zwłok w karawanie nieposiadającym części chłodniczej. W przypadku transportu międzynarodowego pracownicy zakładu mogą zająć się wszystkimi formalnościami w imieniu rodziny osoby zmarłej. W niektórych krajach potrzebne jest posiadanie zgody konsula na transport zwłok.

Z dalekich części świata zwłoki przewożone są przy pomocy transportu kolejowego, lotniczego czy nawet morskiego. To wszystko wymaga jednak załatwienia wielu formalności i może potrwać. Lepiej zlecić to zadanie fachowcom, którzy doskonale wiedzą, co należy robić po kolei, by zwłoki jak najszybciej dotarły do rodziny.