Jaką poduszkę kupić przedszkolakowi?

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym muszą rozstać się z dzieckiem i wrócić do pracy. Wiąże się to z wybraniem przedszkola, znalezieniem w nim miejsca, a potem ze sporządzeniem wyprawki dla malucha. Musimy skompletować dla nieco kilka niezbędnych rzeczy. Co będzie dla twojego maluszka najlepsze i najbardziej wygodne?

Miękka i kolorowa poduszka dla naszego przedszkolaka

poduszki dla przedszkolakaPierwszy dzień w przedszkolu to wielki stres dla mamy i taty. Obawia się on najbardziej drzemki po posiłku: czy dziecko zaśnie w innym miejscu, czy będzie mu wygodnie i czy będzie przez to wszystko nerwowe. Możemy w pewien sposób zadbać o jego komfort. Poduszki dla przedszkolaka to pierwsza rzecz, o którą warto zadbać. Mają one umilić te chwile dziecku. Dlatego też poszukajmy dla naszego potomka ładną, kolorową poduszkę, na przykład z ulubioną postacią z bajki telewizyjnej czy książkowej. Dziecko w ten sposób dostanie rzecz, która kojarzy mu się z domem i rodzicami, czyli znajomym mu środowisku. W ten sposób macie pewność, że o wiele łatwiej uśnie i będzie spokojniejsze. Jednak to nie wszystko. Zwróćcie uwagę na tkaninę, z jakiej wykonana są poduszki dla przedszkolaka. Warto zainwestować w naturalną bawełnę czy tkaninę poliestrową, która nie uczula i jest przyjemna w dotyku. Unikajcie materiałów syntetycznych.To również znacząco wpłynie na spokojny sen naszego malucha. Pamiętajcie, że ma się ono czuć komfortowo, bez względu na otoczenie w jakim śpi.

W zależności od wieku dziecka, które idzie do przedszkola wymagania są inne. Starsze dzieci będą potrzebowały nie tylko poduszki, ale również kołderki. Wówczas również warto zadbać o ich jakość, przyjazną kolorystykę i motyw bajkowy. Wy sami wiecie, co lubią Wasze maluchy i z czym lubią zasypiać w domowym zaciszu.