Jak schudnąć z pomocą fachowców?

Czy poradnie dietetyczne działające w Internecie są warte uwagi? Ja spróbowałam i mogę podzielić się opinią na ten temat. Ponieważ moje próby zgubienia zbędnych kilogramów zazwyczaj po zaledwie tygodniu lub dwóch spełzały na niczym, postanowiłam poradzić się fachowca.

Dieta ustalona przez poradnię dietetyczną w sieci

dietetyk onlineWspółpraca z dietetykiem to usługa płatna. Dla mnie stało się to dodatkową motywacją. Wyszłam bowiem z założenia, że jeżeli zapłaciłam dietetykowi za ustalenie mi indywidualnej diety, to grzechem jest nie korzystać z tej pomocy. Gdybym nie trzymała się zaleceń lekarza, moje wydane pieniądze zmarnowałyby się. Dlatego bardzo skrupulatnie czytałam i wypełniałam wszystkie zalecenia. Oczywiście największą motywacją była chęć stracenia na wadze i zmieszczenia się w upragniony rozmiar 36. Dietetyk online to usługa, która działa bardzo podobnie jak wizyta z dietetykiem w cztery oczy. Poprzez Internet przekazałam lekarzowi wszelkie informacje o sobie. Bardzo ważne jest aby w takim wywiadzie nie zakłamywać informacji. Na podstawie naszych danych dietetyk sporządza cały jadłospis i plan dnia dla naszego organizmu. Jeśli skłamiemy w kwestii chorób jakie mamy lub zaniżymy swoją wagę, ustalony jadłospis może być nieskuteczny lub szkodliwy. Internetowe poradnie dietetyczne cieszą się coraz większą popularnością. I chociaż na samym początku, przyznaję, moje podejście było sceptyczne, szybko przekonałam się, że nie miałam racji. Kompletnie zmieniłam swoje nawyki żywieniowe.

Odpowiednio się wysypiam, pije dużo wody i zdrowych soków, jem posiłki o wyznaczonych godzinach. Warto podkreślić, że w jadłospisie jaki dostałam spodziewałam się, że nie zjadę nic co ma w sobie cukier. Tutaj też się pomyliłam. Dieta obejmuje również desery i słodkie przekąski – oczywiście zdrowe.