Dachy z dachówki i balchodachówki

Ceramiczne dachówki używane są w okrywaniu dachów od wieków, więc nie ma wątpliwości, że przetrwają próbę czasu, tworząc jednocześnie niesamowicie różnorodny wygląd. Dachówki pozwalają na nieograniczone możliwości projektowania.

Jaki wybrać materiał na dach

dachy konstancin jeziornaDostępnych jest wiele wzorów materiałów na dachy konstancin jeziorna, spośród których możemy swobodnie wybierać,  od dużych i zaokrąglonych po gładkie, płaskie powierzchnie. Izolacja dachu jest częścią izolacji termicznej budynków i w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii. Izolacja dachu powinna obniżyć współczynnik przenikania ciepła dachu, a tym samym zużycie energii. Nowoczesne materiały dachowe, takie jak dachówki ceramiczne, są stosowane w domach jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych, kompleksach biurowych i przemysłowych, a także w projektach modernizacyjnych. Naturalne składniki sprzyjają zdrowemu klimatowi w domu, zapewniają niezawodną ochronę mieszkańców. Z półfabrykatów wywarzanych z mieszaniny gliny, ukształtowanej zgodnie z życzeniem w procesie formowania, suszenia, a następnie wypalania uzyskuje się się czysty i naturalny produkt ceramiczny.  Kolor glinianych dachówek zależy od naturalnego składu gliny. W przypadku naturalnych, czerwonych płytek, tlenek żelaza zawarty w glinie odpowiada za lekko opalizujące zabarwienie. Dachówki ceramiczne są materiałem solidnym i wyjątkowo wytrzymałym a także odpornym na warunki atmosferyczne, takie jak ciepło, zimno i mróz. W rezultacie dachy pokryte glinianymi dachówkami wymagają niewielkiej konserwacji i gwarantują stałą jakość i piękno przez długi czas.

Metalowe dachy natomiast mogą naśladować inne pokrycia dachowe, takie jak drewno gonty czy dachówki Jednak na dachy metalowe mają wpływ warunki atmosferyczne. Podczas burzy gradowej lub silnych opadów deszczu metalowy dach nie posiada możliwości zagłuszania hałasu.