Czym jest tak naprawdę bezpieczna nawierzchnia?

Niegdyś na placach zabaw i na boiskach nie było takich udogodnień, jakim są współczesne nawierzchnie. Zdajemy sobie jednak doskonale sprawę z tego, że są one potrzebne i zapewniają naszym dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. 

Dlaczego wykładamy boiska specjalnymi nawierzchniami?

bezpieczne nawierzchnieSzczególnie ważne jest, by takie bezpieczne nawierzchnie były na boiskach. Dlaczego? Ponieważ wiele sportów to sporty kontaktowe. Za przykład możemy wziąć koszykówkę. Ciągłe wpadanie na siebie, potykanie się i otarcia, są na porządku dziennym. Czasem może jednak zdarzyć się coś poważniejszego i ostatecznie dojdzie przykładowo do złamania. Gdy jednak boisko jest wyłożone bezpieczną nawierzchnią, wówczas szanse na to są o wiele mniejsze. Dlaczego? Ponieważ bezpieczne nawierzchnie amortyzują upadki. Są dość twarde by na nich grać, ale przy upadku bardzo miękkie. Oczywiście nadal mogą powodować otarcia, ale na pewno będą one lekkie i niegroźne. Poza tym po takiej powierzchni komfortowo się biega. Małe dzieci nie zarażają się do sportów, które mogłyby wywoływać u nich jakieś kontuzje. Wiedzą bowiem, że upadek choć zawsze przykry, nie będzie aż tak bolesny i poważny w skutkach. Dziś powstaje wiele boisk, które są wyłożone taką właśnie nawierzchnią. Warto zwracać uwagę na to, czy na takie boisko chodzi nasze dziecko. To bardzo ważne, by nasze pociechy były bezpieczne podczas różnego rodzaju gier i zabaw. Jest to bowiem nie tylko dla komfortu psychicznego rodzica, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa dziecka.

Dziś osoby zakładające boiska doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są bezpieczne nawierzchnie. Dlatego gdy powstają nowe boiska, taka nawierzchnia jest na nie zakładana. Wówczas dzieci na takie boisko chętniej przychodzą, a rodzice nie mają oporów by dzieci na nie chodziły.