Artysta maluje ścianę

Pamiętam z dzieciństwa, jak przychodząc do lokalnej przychodni zdrowia niezmiennie zachwycałam się malowidłem ściennym. Rysunek przedstawiał scenę z mojej ulubionej wówczas bajki, czyli „Smerfów”. Wykonany była fantastycznie i miał naprawdę spore rozmiary. Nie ukrywam, że z ochotą wybierałam się do lekarza i zawsze wgapiałam się w kolorową scenkę.

Oryginalne malowidła ścienne

artystyczne malowanie ścianTakie malowidła ścienne są czymś wspaniałym. Teraz, gdy sama mam już dzieci w wieku przedszkolnym, widzę, że stają się coraz bardziej modne. W placówce szkolnej do której chodzi moja najmłodsza córeczka również na ścianach znajdują się rysunki. Przedstawia wesołą grupę małych dzieci, które wybierają się żółtym autobusem zapewne na wycieczkę szkolną. Malowidło zdobi główną ścianę w największej sali zabaw. Uważam, że jest to o wiele ciekawsze od tradycyjnych kółeczek, czy prostokątów w różnych kolorach, jakie najczęściej zdobią szkoły. Cieszę się, że artystyczne malowanie ścian jest chętnie wykorzystywane przez właścicieli przedszkoli. Myślę, że to w jakiś sposób działa na wyobraźnie maluchów i wpaja im pewnego rodzaju kreatywność. Jestem przekonana, że zapamiętają wystrój przedszkola na całe życie. Najmłodsi uczą się, że nie wszystko musi być schematyczne i szablonowe, tylko warto podążać własnymi przekonaniami dotyczącymi chociażby stylu i wystroju. Jestem szczerze zadowolona, że nie muszą przebywać w szarych budynkach, z białymi ścianami.

Nie zdziwiło mnie, gdy moje dzieci same zapragnęły mieć pomalowane w ten sposób ściany w swoich pokojach. Oczywiście chciały same się za to zabrać, ale zdecydowałam się na wynajęcie specjalisty w tym temacie. Bardzo sympatyczny pan artysta-malarz wykonał dwa malowidła z ulubionych bajek i kreskówek moich pociech. Wszystko wyszło naprawdę przepięknie.